Еко-студія «Гілка»

Проект еко-студії, що поєднує екологічну поведінку та розвиток здібностей учнів у царині декору і майстрування і у царині медіатехнологій, телебачення та відеоблогінгу.

Проблема, яку вирішує проект

Неправильна утилізація зрізаних й опалих з дерев гілок на вулицях і в парках міста. Потреба позитивних прикладів екологічної поведінки у школі та у суспільстві загалом.

Ідея проекту

Екологічна поведінка може не лише зменшувати шкоду від забруднення середовища, а й приносити користь і заробіток. Гілки – не сміття, а цінний екологічно чистий ресурс.

Реалізація проекту

Зібрані у місті гілки у школі за допомогою подрібнювача переробляють на тирсу, яку можна використовувати:

Наступний крок - популяризація отриманих учнями практичних навичок та екологічних компетенцій через: позакласні заняття, на яких учні знімають відео про виготовлення з тирси речей та декору та викладають їх на власному ютуб-каналі. майстер-класи, де учні наочно демонструють усім охочим містянам процес виготовлення декору з тирси.

І останнє - це продаж власних виробів на фестивалях та ярмарках.

Для успіху та розвитку проекту потрібно також регулярно проводити аналіз ефективності своїх дій. Показниками стануть:

Для кого цей проект?

Для учнів, зацікавлених займатися рукоділлям, розвиватися у сфері медіатехнологій, відеоблогінгу, телебачення. Він буде важливий для тих, хто переймається станом довкілля і мріє про чисте місто. До проекту також можна залучити дітей з підприємницьким хистом, які вчитимуться креативно організовувати акції з продажу продукції.

Досягнуті результати

Триває збір даних.

Мапа реалізацій

Потрібні ресурси

Обладнання для роботи з гілками:
Обладання для відеоблогінгу:

Кроки для втілення ідеї

1. Домовитись про збір та зберігання гілок

Це важливий крок на міському рівні. Потрібно порозумітися з владою міста, оцінити масштаби і кількості гілок на вулицях і домовитись про те, щоб гілки не вивозили і не спалювали, як це зазвичай робиться, а виокремили сухе місце для накопичення гілок. Подумайте також про спосіб доставки гілок до школи.

2. Залучити до проекту вчителів трудового навчання та образотворчого мистецтва

Їм потрібно буде продумати і підкорегувати навчальну програму на рік з урахуванням часу, коли діти на уроках виготовлятимуть з тирси декор і меблі. Вони можуть запланувати приклади речей, які виготовлятимуть діти і описати технологію їх виробництва.

3. Знайти охочих брати участь у заняттях.

Для цього ви можете провести опитування серед своїх учнів, розмістити оголошення на дошці оголошень школи, на шкільному сайті та у соцмережах, повідомити про набір на батьківських зборах, а за бажання відразу робити проект масштабним поширити листівки у сусідніх школах, у молодіжних центрах, повідомляти про набір через педагогів, подати оголошення у місцеві ЗМІ.

Звертайте увагу на те, які сильні сторони знадобляться учасникам проекту, а які компетентності вони розвинуть. Відразу запитуйте в учнів, до чого саме вони готові долучитися у проекті і формуйте групи: ті, хто хоче переробляти гілки та виробляти речі на уроках, писати сценарій відео, знімати і монтувати відео, наповнювати і просувати ютуб-канал у соцмережах та на сайтах.

4. Організувати позакласні заняття з відеоблогінгу

знайти приміщення для проведення занять (підійде будь-який вільний клас).

скласти графік зйомки та виходу відео на каналі

Врахуйте навантаження учнів, які погодились, та доступність обраного приміщення.

розподілити завдання між учасниками проекту відповідно до складених груп

За потреби пошукайте онлайн-уроки або експертів зі зйомки та монтажу відео, за допомогою яких учні змогли би розвинути свої навички.

5. Заплануйте події (ярмарки, фестивалі), де ви зможете продавати виготовлену продукцію

Це можуть бути як організовані вами події, так і ярмарки і фестивалі у сусідніх містах. Можна також організувати продаж через інтернет.

Матеріали

Матеріалів по цьому проекту поки що немає.

Новини проекту

Новин по цьому проекту поки що немає.

Контакти

Автор проекту:
Тетяна Ковтун